Lata szkolne:

2012/2013

 

14 maja

„JABŁKO CZY CYTRYNA”

W dniu 14.05.2013 r. wybrani członkowie Klubu Młodego Samorządowca Gimnazjum w Ścinawie Małej wspólnie z opiekunem Samorządu panią Justyna Kuśnierz i funkcjonariuszem policji z Korfantowa posterunkowym Marcinem Margielewskim przeprowadzili na terenie Ścinawy Małej akcję profilaktyczną skierowaną do kierowców. Policjant zatrzymywał wybrane pojazdy. Kierowców jadących zgodnie z przepisami ruchu drogowego i posiadających niezbędne dokumenty młodzież nagradzała jabłkiem. Kierowcy jadący niezgodnie z przepisami lub nieposiadający wymaganych dokumentów otrzymywali cytrynę.

SU-Klub Młodego Samorządowca


 

10 maja

TYDZIEŃ KULTURY EUROPEJSKIEJ

Kontynuując ubiegłoroczną tradycję we współpracy z Samorządem Zespołu Szkolno-Przedszkolnego zorganizowaliśmy Tydzień Kultury Europejskiej. W tym roku trwał on od 6 do 10 maja. Ten tydzień zaczęliśmy od konkursu na temat wiedzy o Unii Europejskiej oraz rozpoczęliśmy konkurs pt. "Rymy Europy". W poniedziałek ozdobiliśmy Naszą szkołę plakatami o krajach europejskich i pozdrowieniami w różnych językach Europy. Prace ozdabiały szkołę przez cały tydzień. We wtorek zorganizowaliśmy Europejską Kawiarenkę, podczas której sprzedawaliśmy m.in. babeczki z flagami państw członkowskich. Środowe przerwy umilały nam zagraniczne piosenki, których słuchaliśmy na boisku szkolnym. Tydzień Kultury Europejskiej minął nam w miłej atmosferze, wszyscy świetnie się bawili i wspólnie doszliśmy do wniosku, że nie tylko My jesteśmy częścią Europy, lecz także Jej część znajduje się w Nas.

SU – Klub Młodego Samorządowca

Klaudia Faltyn

 

16 kwietnia

TYDZIEŃ KULTURY ZDROWOTNEJ

Nasza szkoła kolejny raz zorganizowała Tydzień Kultury Zdrowotnej. Poprzez tą akcję staraliśmy się przybliżyć gimnazjalistom pojęcia zdrowego odżywiania i aktywności fizycznej. Wszystkie klasy wykonały plakaty, które później dekorowały szkolne korytarze. W poniedziałek SU zorganizował konkurs na temat zdrowego odżywiania: wyniki prezentują się następująco: I miejsce- Justyna Smolnicka, II miejsce- Julia Rybotycka, Sonia Kumala, Piotr Łoboz, III miejsce- Daniela Sapiecha, Karolina Konarska, Karolina Szczeliniak, IV miejsce- Oliwia Ziaja. We wtorek odbyła się kawiarenka, gdzie można było kupić mi.: jogurty, soki, owoce, ciasto marchewkowe (upieczone przez dziewczyny z KMS – palce lizać J).  Członkowie Samorządu rozdawali również marchewkę i jabłka. W środę, czwartek i piątek zachęcaliśmy uczniów do wysiłku fizycznego poprzez aerobik oraz gry i zabawy podczas długich przerw.

Aleksandra Małysiak - KMS

 

28 marca

Z okazji Świąt Wielkanocnych Klub Młodego Samorządowca Gimnazjum wykonał gazetkę na II piętrze na ten temat. Złożyliśmy również życzenia Pani Dyrektor, Gronu Pedagogicznemu oraz pracownikom szkoły wręczając im drobne upominki. Nie zapomnieliśmy o uczniach, dla których również przygotowaliśmy słodki poczęstunek.

Klaudia Faltyn

 

22 marca

Gimnazjaliści w Drodze Krzyżowej

„Stopy – stopy – piachy – kamień –

Nie prostujesz ramion, bo krzyż...”

M. J. Koronowicz, Etiudy z Wielkiego Tygodnia

22 marca 2013 roku wieczorem w parafialnym kościele ścinawscy gimnazjaliści z Kółka Teatralnego ABSURD przygotowali Drogę Krzyżową. Rozważania dotyczyły spraw ludzi młodych. Licznie zgromadzonym dostarczyły wielu refleksji i zmusiły do przemyśleń nad własnym życiem. Uczestnicy również brali czynny udział w tym wyjątkowym nabożeństwie.

 

21 marca

Dzień Wiosny w klasach I i II

Z okazji „Dnia Wiosny” dla klasy I i II  zorganizowano wyjazd do kina w Nysie. Obejrzeliśmy film pt. „Jack pogromca olbrzymów”. Dodatkową  atrakcją było to, że emitowany był w wersji 3D. Już podczas projekcji film wzbudzał wielkie poruszenie i mnóstwo emocji. Pełni wrażeń wsiedliśmy do autokaru. W drodze powrotnej w autokarze panował wesoły nastrój . Do domu wróciliśmy w pełnym składzie, cali i zdrowi.;)

Dzień Wiosny w klasach III a i III b

O godzinie 8:30 zebraliśmy się w Ścinawie Małej na Rynku i wyruszyliśmy do Nysy. Zwiedzanie szkół zaczęliśmy od Zespołu Szkół Ekonomicznych, gdzie zostaliśmy szczegółowo zapoznani z ofertą edukacyjną oraz kilkoro z nas wzięło udział w konkursie "Koło Fortuny". Najcenniejszą nagrodę – praktyki hotelarskie na promie – zdobył Adrian Pasiniewicz i może ją zrealizować jeżeli w przyszłym roku rozpocznie edukację w ZSE. W późniejszej części zwiedzania szkół ponadgimnazjalnych udaliśmy się do Zespołu Szkół Rolniczych im. Emila Godlewskiego. Tam obejrzeliśmy świetny program artystyczny w wykonaniu uczniów ZSR oraz zobaczyliśmy jedną z sal – informatyczną. Następnie podzieliliśmy się na 2 grupy. Część z nas udała się na zwiedzanie I Liceum Ogólnokształcącego Carolinum, a reszta zwiedziła Zespół Szkół Technicznych oraz Zespół Szkół Mechanicznych. W ZST i ZSM zwiedziliśmy szkołę i zobaczyliśmy kilka klas. W I LO Carolinum obejrzeliśmy występy artystyczne w wykonaniu uczniów, poznaliśmy kilka klas oraz spróbowaliśmy swoich umiejętności w łucznictwie. Na koniec wszyscy udaliśmy się do nyskiego kina na film o poecie z czasów II wojny światowej – Krzysztofie Karolu Baczyńskim pt. "Baczyński". Mimo tego, że film był trudny, bardzo się nam spodobał. Wróciliśmy do domów około godziny 15. Mamy nadzieję, że w przyszłości będzie więcej takich wyjazdów. Serdecznie dziękujemy Radzie Rodziców za ufundowanie nam biletów do kina.

Oprac.: Klaudia Faltyn, Barbara Purat


 

11 marca

W dniu 11 marca 2013r. odbyło się spotkanie klas III gimnazjum z panią Agnieszką Derkacz reprezentującą Wojewódzki Urząd Kontroli Skarbowej. Pani Agnieszka przeprowadziła bardzo ciekawą prelekcję na temat: „Podatki w gospodarce rynkowej”.

opr. Joanna Beśka

 

8 marca

DZIEŃ KOBIET

Piątek 8 marca to wyjątkowa data w kalendarzu. Tego dnia bowiem obchodzony był Międzynarodowy Dzień Kobiet. Zgodnie z tradycją wszystkie Panie naszego Gimnazjum otrzymały upominki – piękne, pachnące róże i słodkie czekoladki, a na ręce Pani dyrektor męska część SU - Klubu Młodego Samorządowca złożyła bukiet kwiatów.

SU - KMS

 

6 marca

Gala finałowa "Tesco dla Szkół - zdrowo najedzeni".

Nasi uczniowie wzięli udział w gali finałowej konkursu Tesco, która odbyła sie w Centrum Handlowym Magnolia we Wrocławiu. Przed wręczeniem nagród, nasz zespół brał udział w wielu konkursach dodatkowych, w których nasi uczniowie wygrywali drobne nagrody. Jak to widać na załączonych zdjęciach, nasz zespół próbował swoich sił w tworzeniu pasty pomidorowej, odpowiadał na pytania w quizie, obraliśmy również najdłuższą skórkę z jabłka. Pod koniec gali, zaprezentowany został nasz wyróżniony film, a uczniowie wraz z opiekunem odebrali nagrody oraz dyplom.

Oprac. Mateusz Skut

 

14 lutego

 WALENTYNKI

Dnia 14.02.2013r.  w naszej szkole  tradycyjnie odbyły się Walentynki. Samorząd Uczniowski  zorganizował pocztę walentynkową oraz małe samoprzylepne serduszka, na których był napisane różne czułe słowa. Rozdawaliśmy je wszystkim uczniom oraz nauczycielom naszego gimnazjum.  Uczciliśmy Dzień Świętego Walentego w miłej atmosferze.

Organizatorzy: Samorząd Uczniowski


 

24 stycznia

Dnia 24.01.13 odbyła się w gimnazjum w Ścinawie Małej zabawa karnawałowa która organizowała klasa II gimnazjum. Dzięki muzyce którą wykonywał P. Marian Leicht wszyscy dobrze się bawili . Było dużo konkursów m.in. gra w ,,krzesełka", taniec w parach z balonami jak i na gazecie. Na zwycięzców czekały smakowite nagrody i burza oklasków . Tradycyjnie odbyło się głosowanie na króla i królową balu którymi zostali Oliwia Ziaja i Jakub Kolonko. Mimo usilnych próśb nie chcieli razem zatańczyć. Mimo to zabawa była znakomita.

Opr. Julia Rybotycka


 

13 grudnia

Ofiarom stanu wojennego. Zapal Światło Wolności.

 Ponad 30 lat temu cały kraj znieruchomiał na wieść o wprowadzeniu w Polsce stanu wojennego. W codzienność Polaków brutalnie wkroczyła historia: czołgi na ulicach, godzina milicyjna, internowania, krwawe pacyfikacje strajków. W kolejną rocznicę 13 grudnia przypominamy gest solidarności, jaki wobec Polaków żyjących w stanie wojennym w Wigilię Bożego Narodzenia wykonały rzesze mieszkańców ówczesnego wolnego świata. W oknie Pałacu Apostolskiego w Watykanie zapłonęła wtedy świeca. Na znak jedności z rodakami zapalił ją papież Jan Paweł II.

13 grudnia 2012 roku o 19.30 postawmy w oknach naszych domów Światło Wolności  za wszystkich tych, którzy 30 lat temu cierpieli i ginęli w wyniku represji reżimu generała Jaruzelskiego. Pokażmy nasze przywiązanie do idei wolności, demokracji i prawdy niezależnie od czasu i warunków politycznych.

DO akcji tej włączyli się również gimnazjaliści z Gimnazjum w Ścinawie Małej. Oprócz świateł zapalonych tego dnia młodzież obejrzała film „Śmierć jak kromka chleba” raz wykonała tematyczną gazetkę, pod którą cały dzień płonął znicz upamiętniający tragiczne wydarzenia.

Opr. na podstawie portalu edukacyjnego IPN pamięć.pl

 

12 grudnia

W dniu 12.12.12 r. uczniowie z Gimnazjum w Ścinawie Małej wybrali się do kina HELIOS w Kędzierzynie. Wycieczka była prezentem mikołajkowym, który powstał z inicjatywy członków Klubu Młodego Samorządowca, a dofinansowany został z funduszu Rady Rodziców. Młodzież zaraz po lekcjach -około godziny 15 – wyruszyła autokarem spod szkoły. Na miejsce dotarli przed 17. Żeby poprawić uczniom (i opiekunom) humory wszyscy udali się do McDonalda. Najedzeni uczniowie obejrzeli bajkę pt.: „Hotel Transylwania”. Film spodobał się wszystkim uczestnikom wycieczki. W doskonałych nastrojach młodzież udała się na zwiedzanie nowego centrum handlowego „Odrzańskie ogrody”.

Mimo złej pogody droga powrotna minęła bezpiecznie i w miarę przyjemnie. Eskapada zakończyła się przed 22. Mamy nadzieję, że w przyszłości będzie więcej takich wycieczek.

Oprac.: Wojciech Pieczara

 

6 grudnia

Mikołajki

6 grudnia 2012r. nasze Gimnazjum odwiedził Mikołaj. Przechadzał się On korytarzami, gościł w klasach, grzecznym nauczycielom i uczniom rozdawał cukierki. Świąteczno – mikołajkowy nastrój udzielił się wszystkim gimnazjalistom również za sprawą muzyki, która rozbrzmiewała podczas przerw. Mikołajkowy koncert zorganizowała klasa dyżurująca III a.

Oprac.: Klaudia Simon



29 listopada

W dniu 29 listopada 2012 roku SU - Klub Młodego Samorządowca zorganizował dyskotekę andrzejkową. W tym roku zabawa odbywała się nieco inaczej, ponieważ wszyscy razem bawiliśmy się na sali gimnastycznej. Przeprowadzono kilka wróżb, które pozwoliły nam poznać naszą przyszłość. Całej zabawie towarzyszyła świetna muzyka, przy której wszyscy doskonale się bawili.

Oprac.: Klaudia Faltyn


 

11 listopada

Droga do wolności

11 listopada 1918 roku - to data, która zajmuje w naszej świadomości szczególne miejsce. Po 123 latach niewoli Polska odzyskała niepodległość. Przywiązanie do Tej, co nie zginęła pozwoliło nam wychodzić z najtrudniejszych opresji , stawić czoło poważnym problemom naszej egzystencji narodowej.

11 listopada 2012 roku – 21 gimnazjalistów ze Ścinawy Małej zaprezentowało montaż słowno – muzyczny „Droga do wolności” . Przedstawienie zobaczyli m.in. władze i mieszkańcy Korfantowa na uroczystej akademii, która odbyła się w korfantowskim gimnazjum. Program przypominał ważniejsze fakty historyczne z czasów niewoli Polski, opowiadał o odwadze i poświęceniu wielu pokoleń Polaków. Uświadamiał o takich wartościach jak wolność, niepodległość, suwerenność i patriotyzm. Wzruszający śpiew narodowych pieśni , doskonała recytacja, barwne stroje oraz prezentacja multimedialna przyczyniły się do tego, że widowisko to stało się prawdziwą lekcją historii.

12 listopada program obejrzeli również uczniowie Zespołu Szkolno – Przedszkolnego i Gimnazjum w Ścinawie Małej podczas uroczystej akademii.

Oprac.: Agnieszka Pieczara


 

 

18 października

Dnia 18 października 2012 roku SU – Klub Młodego Samorządowca zorganizował dyskotekę z okazji Dnia Chłopaka i pasowania na gimnazjalistę uczniów klasy I. Przeprowadzone zostały liczne zabawy podczas, których pierwszoklasiści udowodnili, że zasługują na miano gimnazjalistów. Zarówno zwycięzcy jak i pozostali uczestnicy konkursów zostali nagrodzeni słodkimi upominkami. Wszyscy bawili się doskonale, a w szczególności  pasowani  uczniowie.

Opr.:  M. Bryja, J. Smolnicka


12 października

"Jakże nie pisać wierszy,
jakże nie płonąć w podzięce.
Za dar najpiękniejszy, za serce."

W piątek, 12 października obchodziliśmy w Naszej szkole Dzień Edukacji Narodowej. Z tej okazji zorganizowaliśmy Galę rozdania Belfrów 2012. Z całego Grona Pedagogicznego poprzez ankietę przeprowadzoną w klasach I-III gimnazjum wytypowaliśmy nauczycieli w 7. kategoriach. Naszymi zwycięzcami zostali:

·         nauczyciel przyjaciel - Pan Leopold Derkacz,

·         nauczyciel dowcipny - Pan Ryszard Lorenc ,

·         nauczyciel filozof - Pani Stanisława Faron-Mroczko,

·         nauczyciel krasomówca - Pani Agnieszka Pieczara,

·         nauczyciel artysta - Pani Violetta Piekarska,

·         nauczyciel elegancki - Pani Anna Sieja, 

·         Super Belfer 2012 - Pani Jolanta Woźniak.

Wyróżnieni przez uczniów nauczyciele otrzymali statuetkę Belfer 2012 oraz bukiety róż z liści wykonane przez Barbarę Purat. Dodatkowo na ręce Pani Dyrektor złożyliśmy słodki poczęstunek w postaci pięknego tortu.

Oprac.: Klaudia Faltyn




Prezentacja multimedialna

 

11 października

Gimnazjaliści ze Ścinawy uczestniczą w ogólnopolskiej akcji Narodowego Czytania Pana Tadeusza. 11 października 2012 r. kl. III a wraz z wychowawczynią p. Stanisławą Faron – Mroczko zorganizowała wielkie czytanie fragmentów poematu A. Mickiewicza.

Było to doniosłe wydarzenie, gdyż epopeja czytana była zarówno przez nauczycieli jak i uczniów.

Inwokację przeczytała p. dyrektor Anna Sieja, następnie nauczyciele: historii i języka polskiego - p. Agnieszka Pieczara, języka angielskiego - p. Justyna Seman i matematyki - p. Ryszard Lorenc. Po mistrzach z czytaniem zmierzyli się uczniowie.

Akcji towarzyszyła wystawka dzieł, okolicznościowa dekoracja, wzruszająca muzyka oraz podniosła atmosfera. Słuchając fragmentów arcydzieła literatury polskiej powinniśmy być dumni z naszego pochodzenia.

Oprac.: Justyna Smolnicka

 

28 września

28 września obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Chłopaka. Z tej okazji przygotowałyśmy słodki poczęstunek dla chłopców. Nie zapomniałyśmy też o męskiej części nauczycieli, którzy również otrzymali słodki upominek. Dodatkowo na II piętrze ustawiłyśmy tablicę, na której dziewczyny mogły wieszać życzenia dla chłopaków.

Oprac.: Klaudia Faltyn

 

5 października

 

Rajd integracyjny – pasowanie na gimnazjalistę

5 października 2012 r. w piątek o godz. 8 rano uczniowie klasy I gimnazjum zamiast do szkoły, wyruszyli autokarami do Jarnołtówka. Dzieciom ze ścinawskiego oraz korfantowskiego gimnazjum towarzyszyli wychowawcy oraz dyrektorzy. Pierwszoklasiści wyjechali w góry, by w plenerze przystąpić do pasowanymi na gimnazjalistę.

Po niezbyt długiej podróży wszyscy wysiedli pod ośrodkiem wczasowym Zimowit i żółtym szlakiem udali się na Biskupią Kopę. Młodym piechurom oraz ich opiekunom sprzyjała aura – piękne słońce, mieniące się kolorami jesieni liście zachęcały do wspinaczki.  Trasa na Kopę minęła dość szybko. Jednak zmęczeni uczniowie z ulgą powitali wieżę widokową na szczycie Kopy. Po dokładnym obejrzeniu panoramy Gór Opawskich wszyscy udali się do schroniska, gdzie czekało na nich rozpalone ognisko, kiełbaski oraz … Pan burmistrz, który przybył, aby uświetnić uroczystość.

Po upieczeniu kiełbasek i posileniu się, nastąpił długo wyczekiwany  moment wycieczki –  po przemówieniu pana Burmistrza każde dziecko zostało pasowane przez swoją panią Dyrektor na pełnoprawnego gimnazjalistę i otrzymało dyplom oraz książkę na temat dziejów ziemi korfantowskiej.

Następnie w wesołych nastrojach wszyscy udali się w drogę powrotną, która oczywiści minęła bardzo szybko, bo z górki. Zmęczeni, ale roześmiani uczniowie wsiedli do autokarów i wrócili do domu. Wszyscy bardzo miło wspominają pasowanie w plenerze.

Opr.: Agnieszka Pieczara

 

3 września

 
Rozpoczęliśmy nowy rok szkolny 2012/2013. W inauguracji wzięli udział: Burmistrz Korfantowa - Pan Zdzisław Martyna, dyrektor naszego Gimnazjum - Pani Anna Sieja, nauczyciele, rodzice i przede wszystkim uczniowie. Zaczynamy ten rok jako nowa samodzielna placówka oświatowa, która powstała po likwidacji Zespołu Szkół w Ścinawie Małej.
Życzymy gimnazjalistom i kadrze pedagogicznej samych sukcesów i zadowolenia z nauki i pracy.
Opr.: Ryszard Lorenc

 

 

2011/2012

 

 

8 czerwca

DZIEŃ DZIECKA - DZIEŃ SPORTU SZKOLNEGO.

8 czerwca 2012 r. odbył się w naszej szkole tradycyjny Dzień Dziecka- Dzień Sportu Szkolnego. Był to dzień wolny od zajęć edukacyjnych, w całości poświęcony rozwojowi tężyzny fizycznej naszych uczniów. Cała społeczność szkolna zebrała się na boisku szkolnym gdzie odbyło się oficjalne otwarcie imprezy-sztafeta wniosła pochodnię z symbolicznym ogniem olimpijskim i zapaliła znicz olimpijski. Następnie uczennice naszej szkoły zaprezentowały pokaz samodzielnie przygotowanego tańca nowoczesnego. Potem na boisku królowała lekka atletyka: odbyły się biegi na 60 m. i skok w dal, sztafety 4X 50 m. i 4X 200 m. Następnie przeprowadzone zostały gry i zabawy ruchowe dla uczniów klas I-III. Chłopcy z tych klas pokonali reprezentację dziewcząt w sprawnościowych wyścigach rzędów. Po przerwie obiadowej rozpoczęły się rozgrywki piłki nożnej dla chłopców ze szkoły podstawowej i z gimnazjum, rzucanki siatkarskiej dla dziewcząt ze szkoły podstawowej i siatkówki dla dziewcząt z gimnazjum. Na zakończenie imprezy zwycięzcy otrzymali pamiątkowe dyplomy ufundowane przez Radę Rodziców, która była również fundatorem poczęstunku dla dzieci w formie napoi i lodów. Dopisała pogoda a cała impreza dobrze służyła rozwojowi psychofizycznemu uczniów i wdrażała ich do aktywnego spędzania czasu na świeżym powietrzu.

Oprac.: Leopold Derkacz


 

13 maja

Piknik Europejski

Dnia 13 maja uczniowie Zespołu Szkół w Ścinawie Małej wraz z gronem pedagogicznym i rodzicami wzięli udział w Pikniku Europejskim w Korfantowie zorganizowanym z okazji tygodnia europejskiego.
Szkoła podstawowa pod opieką pań Justyny Kuśnierz i Magdaleny Wójcickiej wykonała program artystyczny o tematyce związanej z Czechami. W przedstawieniu wzięli udział następujący uczniowie: J. Szwamberg, O. Hauzer, J. Martyna, P. Krypel, I. Pasiniewicz, S. Bajor, A. Rembacz, D. Faltyn, M. Warchoł, K. Niemiec, A. Bryja, oraz O. Krzemianowska.
Gimnazjalistom przypadła w udziale Wielka Brytania i to na jej temat pod nadzorem pań Moniki Radom i Justyny Seman przygotowali przedstawienie. Uczniowie, którzy zostali zaangażowani w imprezę to J. Hudyma, K. Hudyma, P. Przywara, P. Szwamberg, Ł. Krowiak, B. Podgórski, K. Simon, K. Misa, K. Simon, A. Gąsiorek, E. Pindel, M. Bryja, K. Faltyn, A. Małysiak. Zarówno uczniowie szkoły podstawowej, jak i gimnazjaliści wykazali się niezwykłymi umiejętnościami scenicznymi i aktorskimi. Ponadto pod opieką pani Anny Grzegorek nasze uczennice wykonały piękny pokaz taneczny. Również przy tej okazji uczniowie naszej szkoły zaprezentowali swoje prace artystyczne, a opieka nad tym przedsięwzięciem spoczęła na pani Violecie Piekarskiej. W trakcie pikniku rozdane zostały również nagrody dla laureatów konkursów przedmiotowych. Wszyscy obecni opuścili mury gimnazjum w świetnych nastrojach.

Oprac.: Monika Radom





Do obejrzenia filmy:

Dziewczyny tańczą:)

Jožion z bažin - czyli Józek z bagien

Malovaný džbánku- czyli Malowany dzbanku

Nagrał Was Pan Andrzej Rembacz (podziękowania:)

 

7 - 11 maja

Od 7 do 11 maja obchodziliśmy w naszej szkole TYDZIEŃ KULTURY EUROPEJSKIEJ. Harmonogram obchodów przedstawiał się następująco: Start nastąpił w poniedziałek, kiedy odbyła się wystawa plakatów o krajach europejskich przygotowanych przez klasy Szkoły Podstawowej i Gimnazjum. Plakaty zdobiły naszą szkołę przez cały tydzień. Obejrzeliśmy również prezentację polsko - niemiecką  pt.: „Śladami historii – czyli co warto zobaczyć w Ścinawie Małej i Nyskiej”. Dowiedzieliśmy się więcej na temat krajów członkowskich Unii Europejskiej dzięki kolorowej, przyciągającej wzrok gazetce. W środę zaś uczniowie przypięli do swoich mundurków symbole charakterystyczne dla wybranego kraju. W tym dniu obowiązkowo pozdrawialiśmy się także w różnych językach Europy. Czas uczniom umilały piosenki, które słyszeliśmy co przerwę na II piętrze. Uczniowie klas IV-VI przystąpili do testu wiedzy o krajach europejskich, zaś maluchy (klasy I-III SP) grały w gry i zabawy o Europie. Natomiast w czwartek odbyło się europejskie karaoke dla klas III Gim. Wielkie podziękowania da Daniela Białomazura za organizację J Podczas TYGODNIA EUROPEJSKIEGO wszyscy dobrze się bawili i zapewne doszli do wniosku, że nie tylko My jesteśmy częścią Europy, lecz także Jej część znajduje się w Nas.

Opr. Aleksandra Małysiak

 

8 maja

Święto Patrona w Zespole Szkół w Ścinawie Małej 

8 maja 2012 roku o godz. 9 00 rozpoczęły się obchody Dnia Patrona w Zespole Szkół w Ścinawie Małej noszącej imię I Armii Wojska Polskiego.
Tradycyjnie już dzień rozpoczął się od prezentacji projektów edukacyjnych, przygotowanych przez uczniów klas II gimnazjum. Przedstawiono 8 doskonale przygotowanych prezentacji, nad którymi przez ostatnie pół roku pracowała młodzież gimnazjalna wraz ze swoimi opiekunami. Pozostali mieli okazję głosować i zadecydować, który projekt zostanie przedstawiony podczas Festiwalu Nauki w Korfantowie.
Następnie o 1145 uczniowie całej szkoły zebrali się na podwórku przed tablicą pamiątkową i wraz z zaproszonymi gośćmi oddali hołd poległym żołnierzom I Armii Wojska Polskiego. Delegacja dzieci udała się również na Rynek pod pomnik bohaterów walk o wolność.
W dalszej części uroczystości wszyscy przeszli do sali gimnastycznej, by tam obejrzeć program artystyczny przygotowany specjalnie na tę okazję. Uczniowie szkoły podstawowej i gimnazjum zaprezentowali wiersze i piosenki o tematyce patriotycznej. Nad prawidłowym przebiegiem uroczystości czuwali nauczyciele: Józefa Frukacz, Agnieszka Pieczara, Maria Gąsior, Violeta Piekarska i Ryszard Lorenc. Gośćmi, którzy odwiedzili w tym dniu naszą szkołę byli kombatanci, wojskowi z jednostki w Brzegu, sołtysi, ksiądz proboszcz, przedstawiciele władzy samorządowej.

Obchody Dnia Patrona Szkoły zakończyły się w szkolnej świetlicy, gdzie wszyscy zostali zaproszeni na kawę oraz ciasto.

Opr.: Agnieszka Pieczara




 

2 maja

Święto flagi – obchody w Zespole Szkół w Ścinawie Małej

Dnia 2 maja 2012 roku w Zespole Szkół w Ścinawie Małej uroczyście obchodzono Święto flagi Rzeczypospolitej Polskiej. Do imprezy tej zarówno uczniowie, jak i nauczyciele przygotowywali się już wcześniej. W wyniku tych przygotowań na korytarzach oraz w klasach pojawiły się gazetki na temat symboli narodowych oraz flagi i chorągiewki w barwach narodowych wykonane przez uczniów podczas zajęć plastycznych i technicznych.
Tego dnia już od rana wszędzie można było zauważyć kolor biały i czerwony. Uczniowie klas I – III w uroczystym przemarszu wyruszyli z wizytą do przedszkola, by zanieść w darze maluchom własnoręcznie wykonaną biało – czerwoną flagę. Natomiast starsze klasy szkoły podstawowej i młodzież z gimnazjum wzięły udział w apelu poświęconym symbolom narodowym. W  krótkim montażu słowno – muzycznym wzbogaconym prezentacją multimedialną uczennice: Karolina Dyl z kl. VI, Iwona Warchoł i Monika Wilińska z klasy III gimnazjum pod kierunkiem p. A. Pieczary zaprezentowały zarówno historię barw narodowych, jak i dzieje flagi polskiej.
Ponadto nauczyciele prowadzący lekcje 2 maja przygotowali tematy związane z symbolami narodowymi, a Samorząd Uczniowski wykonał dla wszystkich plakietki w kolorze biało – czerwonym. W tak  patriotycznym nastroju minęło święto flagi w Zespole Szkół w Ścinawie Małej.

Opr.: Agnieszka Pieczara

 

25 kwietnia

Dzieci uwielbiają książki o wampirach. I nieważne, czy nam dorosłym się to podoba, czy też nie. Groza jest krainą świadomości, a pewnie i podświadomości, do której skradamy się z wypiekami na twarzy. A co dopiero dzieci, których ciekawość i wyobraźnia nie znają granic. Książkowe historie wampiryczne dla najmłodszych sprzedają się po prostu świetnie. Dlatego też nasi uczniowie chętnie wzięli udział w spektaklu pt. „O wampirze W. czyli jak wystraszyć dewelopera” i odwiedzili 25.04.2012 r. Teatr w Opolu, który  wprowadził na scenę prawdziwego Księcia Nocy i zabawił się jego magią. Straszył nas więc i bawił jednocześnie.

Oprac.: Ewa Fościak

 

16 - 20 kwietnia

TYDZIEŃ KULTURY ZDROWOTNEJ

Od 16 do 20 kwietnia 2012 roku w naszej szkole zorganizowano Tydzień Kultury Zdrowotnej. Przebiegał on pod hasłem: TRZYMAJ FORMĘ - DBAJ O SWOJE SERCE. Każdy uczeń mógł wziąć udział w zaproponowanych przez organizatorów atrakcjach. Pani M. Czajkowska i pan L. Derkacz zorganizowali podchody na Szwedzką Górkę. Grupą uciekającą prowadził pan Derkacz, a grupą uciekającą pani E. Sopel.
Przez cały tydzień uczniowie brali udział w aerobicu, który odbywał się w czasie długich przerw, który zorganizował Samorząd uczniowski. Samorząd zorganizował także KAWIARENKĘ, w której można było kupić soki, owoce, warzywa i wodę mineralną.
Dzieci z klas młodszych wzięły udział w zajęciach „Spójrz inaczej” przeprowadzonych przez panią M. Czajkowską oraz w konkursie plastycznym.
Lekcje wychowawcze w tym tygodniu poświęcono tematom związanym ze zdrowiem. Uczniowie kl. IV- VI rywalizowali ze sobą w konkursie „Czy wiesz, co jesz?”, który zorganizowała pani A. Marynowicz. Gimnazjaliści zobaczyli jak udzielić poszkodowanemu pierwszej pomocy przedmedycznej. Na ten pokaz pan Derkacz zaprosił gości z Nysy: panią anestezjolog Małgorzatę Łabuz - Margol oraz studenta Ratownictwa Medycznego pana Grzegorza Suchańskiego. Po pokazie multimedialnym przeprowadzono ćwiczenia praktyczne na szkolnych fantomach. Uczniowie gimnazjum będą również wiedzieli, czy mają prawidłowe ciśnienie krwi i tętno, które zostanie zbadane przez panią higienistkę szkolną panią Małgorzatę Salamon.

Koordynator: Krystyna Tracz



 

30 marca

W piątek 30.03.2012 r. uczniowie klas IV - VI uczestniczyli w spektaklu profilaktycznym „Szkolna elita” wystawianym przez Teatr profilaktyczny „Maska” z Krakowa poruszającym zagadnienie przemocy, zastraszania, gnębieni i wyśmiewania uczniów w szkole. Przedstawienie w prosty, a zarazem dosadny sposób, pokazuje przyczyny i konsekwencje przemocy wśród uczniów, dając im możliwość zobaczenia swojego zachowania z dystansu i ocenienia go.

Mam nadzieję, iż spotkanie z bohaterami tej historii będzie ciekawym doświadczeniem dla młodych widzów i na dłużej pozostanie w ich pamięci, jako refleksja nad swoim postępowaniem w stosunku do koleżanek i kolegów.

Oprac.: Ewa Sopel

 

27 marca

Dnia 27 marca 2012 r. uczniowie klasy szóstej oraz gimnazjum obejrzeli spektakl pt.: „Przyszłość”, którego wykonawcą był pan Piotr Ślęzak.

Bohater spektaklu wywodzi się z rodziny z problemami, próbuje na różne sposoby uciekać od rzeczywistości. Poszukując swojej tożsamości, chcąc zyskać popularność wśród kumpli i podwyższyć nieco swoją samoocenę, ociera się niemal o bramy aresztu. Uświadamia sobie swoje położenie, co stanowi punkt zwrotny w jego życiu. Zaczynają się myśli o usamodzielnieniu się, o tym skąd brać pieniądze i jak się realizować. Pytanie o przyszłość popycha go do poznania siebie samego, odkrywania swoich pasji i chęci do życia. Zbuntowany bohater oddaje się wspinaczce, pochłania go alpinizm, aktorstwo, podróże oraz sztuka uliczna. Pokazuje w ten sposób, że przyszłość leży w naszych rękach i już teraz decydujemy o tym, co ona przyniesie.

Spektakl zawiera elementy teatru cieni. Bohater w trakcie opowieści na oczach publiczności wykonuje artystyczny makijaż na swojej twarzy i charakteryzuje się "na żywą statuę". Całemu przedstawieniu towarzyszy muzyka, pokaz slajdów oraz prezentacja filmów związanych z tematem.

Oprac.: Ew Sopel
 

 

26 marca

W poniedziałek 26 marca 2012 r. w naszej szkole gościliśmy pracowników Teatru Profilaktycznego im. Marka Kotańskiego z Krakowa , którzy przeprowadzili seminarium warsztatowe z uczniami klas gimnazjalnych pt. „Przemoc zawsze boli"

Złość, agresja, przemoc, to problematyka wspólnie omówiona i przepracowana podczas spotkania. Prowadząca pedagog Marta Rzymowska uzmysłowiła młodzieży mechanizmy powstawania zachowań krzywdzących , ukazała, jak własne przekonania i działania młodzieży, mogą ranić innych. Całość spotkania uzupełniona była fragmentami spektakli w wykonaniu aktorów Aleksandry Soroko oraz Grzegorza Echerta . Również nasi uczniowie twórczo i aktywnie pracowali podczas tego programu. To właśnie oni wymyślili własne zakończenia scen profilaktycznych, a następnie zaprezentowali je na scenie.

Podstawowymi celami seminarium było uświadomienie różnic między złością, agresją i przemocą, poznanie form przemocy szkolnej oraz skutków dla jej ofiar, zapoznanie z podstawowymi technikami twórczego myślenia w rozwiązywaniu problemów oraz wspólne wypracowanie sposobów ograniczenia występowania zjawiska przemocy w szkole.

Oprac.: Ewa Sopel
 

 

 

21 marca

DZIEŃ WIOSNY – SZKOŁA PODSTAWOWA

W środę 21 marca w naszej szkole obchodziliśmy Pierwszy Dzień Wiosny. W tym dniu nie odbywały się zajęcia dydaktyczne. W zamian uczniowie klas I – VI  pojechali do kina w Nysie na film pt.: „Królewna Śnieżka”. Po obejrzeniu ciekawego filmu wróciliśmy wszyscy do szkoły, aby w uroczystym korowodzie pożegnać zimę i przywitać wiosnę. Na znak radości z przybycia wiosny wszyscy uczniowie głośno grali i śpiewali. Tradycji stało się zadość, kukłę Marzanny wprawdzie nie wrzucono do rzeki, ale w ekologiczny sposób rozerwano na tysiące kawałków, zaś jej resztki umieszczono w worku na śmieci. Uczniowie ubrani w kolorowe stroje z uśmiechami na twarzy, świetnie się bawili.

Oprac.: Patrycja Krypel

DZIEŃ WIOSNY – GIMNAZJUM

21 marca jak co roku obchodziliśmy w naszej szkole Pierwszy Dzień Wiosny. Z tej okazji wybraliśmy się do nyskiego kina. Gimnazjum o 8:30 bawiło się na sali gimnastycznej przy wiosennym karaoke. Następnie o godzinie 11:00 byliśmy w kinie i oglądaliśmy film animowany w 3D "Lorax". Po filmie zadowoleni pojechaliśmy do naszych domów. Ten dzień na pewno wszystkim utkwił w pamięci i będzie miło wspominany.

Oprac.: Klaudia Faltyn


 

 

13 marca

Klasa IV przeprowadziła konkurs na Dżentelmena roku 2012. Dziewczyny z klasy 4- -tej dokładnie i uważnie przeliczyły głosy. Wyniki są następujące:

Klasy I - III SP: Mikołaj Milczek

Klasy IV - VI SP: Amadeusz Kobos

Klasy I - III G: Przemysław Rembacz

Dżentelmeni bardzo się cieszyli, że wygrali. Ten dzień był bardzo wesoły.

 

15 lutego

Karnawał to czas balów, maskarad i zabaw. Dlatego 15 lutego 2012 roku uczniowie szkoły podstawowej bawili się na zabawie karnawałowej. Organizatorami byli rodzice, wychowawca i uczniowie klasy VI. Wszyscy bawili się doskonale. Zabawę urozmaicały różne i zabawne konkursy między reprezentantami klas. Zorganizowane zostały również wybory na króla i królową balu, którymi zostali Paweł Wilk i Weronika Pomietło. Dzięki organizatorom mogliśmy zjeść smaczne ciasto i owoce. Tą dobrą zabawę zawdzięczamy przede wszystkim Panu Marianowi Leichtowi i jego wokalistce Marcie Majewskiej, którzy przygrywali nam do tańca.

Opr.: Karolina Dyl



 

 

14 lutego

W tym roku bal karnawałowy klas gimnazjalnych odbył się 14. lutego – w dzień św. Walentego. Zabawa musiała się więc udać! Było wyśmienicie! Tegoroczną królową i królem balu zostali Asia Majewska oraz Przemek Rembacz. Dziękujemy Rodzicom i Panu Marianowi Leichtowi oraz Marcie Majewskiej za przygotowanie naszej imprezy. Szkoda tylko, że następny karnawał dopiero za rok...

Opr.: Magdalena Wójcicka



 

 

14 lutego

Dzień Bezpiecznego Internetu w Zespole Szkół w Ścinawie Małej obchodzony był po raz drugi. Przebiegał pod hasłem „Wspólnie odkrywamy cyfrowy świat! Bezpiecznie!”. Rozpoczął się już w dniu 1lutego ogłoszeniem konkursu plastycznego pt. „Wirtualne podróże” i wykonaniem gazetki informacyjnej, jego punkt kulminacyjny miał miejsce w dniu 7 lutego (na godzinach wychowawczych przeprowadzono pogadanki, a w wybranych klasach ankiety dotyczące korzystania z Internetu), a zakończył się 14 lutego prezentacją multimedialną dotyczącą bezpieczeństwa w sieci. W akcji uczestniczyli wszyscy uczniowie od klasy pierwszej szkoły podstawowej do klasy trzeciej gimnazjum.

Działania koordynowane były przez panią Beatę Zubę i opiekunów Samorządu Uczniowskiego panią Justynę Kuśnierz i pana Ryszarda Lorenca.

Opr.: B. Zuba

 

 

8 lutego

Zawsze niech będzie Babcia
Zawsze niech będzie Dziadek
Zawsze niech będą z nami
Niech nam żyją 100 lat!   

W mroźne środowe przedpołudnie 8 lutego 2012 roku dzieci klas młodszych naszej szkoły zaprosiły na spotkanie swoje Babcie i Dziadków, tym razem do Ścinawskiego Ośrodka Integracji Wiejskiej. Uczniowie zaprezentowali swoje umiejętności artystyczne w montażu słowno – muzycznym przepełnionym serdecznościami i odrobiną humoru. Wspólnie bawili się przy muzyce.  Rodzice naszych pociech przygotowali słodki poczęstunek – kawę i ciasto, który umilił czas. Spotkanie upłynęło w miłej, ciepłej i radosnej atmosferze.

Opr. J. Gąsior


 

 

22 grudnia

Mimo, iż do Bożego Narodzenia zostało jeszcze kilka dni, w naszej szkole już można było poczuć magię tych świąt. Po skróconych lekcjach klasa IV wraz ze szkolnym chórem przygotowała dla wszystkich przedstawienie jasełkowe zatytułowane "Opowieść wigilijna: stuk! puk!". Głównymi postaciami były tutaj trzy niegrzeczne dziewczynki, które jednak po dość tajemniczych wydarzeniach zmieniają swoje postępowanie i na koniec wybierają się wspólnie na pasterkę.

Oprac.: Mateusz Skut

 

6 grudnia

X Konkurs Językowy

„Jak Cię słyszą, tak Cię piszą” – >Polszczyzna bez tajemnic<

Pod takim hasłem 6 grudnia 2011r.  odbyła się X edycja  Regionalnego Konkursu Językowego. Wzięły w nim  udział drużyny z Białej, Korfantowa, Łambinowic, Otmuchowa i Ścinawy. Organizatorkami konkursu były polonistki: Józefa Frukacz, Stanisława Faron - Mroczko i Agnieszka Pieczara.

Gimnazjaliści podczas konkursu zmagali się z pułapkami językowymi czyhającymi we współczesnej polszczyźnie. W przemówieniu skierowanym do swoich rówieśników wystąpili z prośbą o godne posługiwanie się językiem polskim i dbanie o niego. Przedstawiciele drużyn recytowali  również fragmenty wierszy należących do tzw. „językołamaczy”. Podczas prezentacji uczniowie  musieli pochwalić się nienaganna dykcją.

W podsumowaniu zmagań wyniki wyglądały następująco:

I miejsce zajęła drużyna z Otmuchowa

II – gimnazjum ze Ścinawy

III – Łambinowice

IV – Korfantów i Biała

Zwycięzcom gratulujemy.

W tegorocznym konkursie sponsorem nagród było m.in.  Gdańskie Wydawnictwo Oświatowe oraz tradycyjnie już Burmistrz Korfantowa oraz Naczelnik Wydziału Oświaty.

Oprac.: Agnieszka Pieczara


 

6 grudnia

Dnia 6 grudnia naszą szkołę odwiedził Święty Mikołaj. Miał On ze sobą ogromny wór prezentów, które rozdawał uczniom klas 1-6 Szkoły Podstawowej, a następnie udał się do gimnazjalistów. Mikołajowi jak co roku towarzyszyli Aniołek i Diabełek, którzy podpowiadali komu podarek, a komu rózgę. Z prezentów najbardziej cieszyły się klasy najmłodsze – klasa pierwsza przywitała Mikołaja piosenką. Odwiedziny te przyniosły wszystkim wiele radości, a także stały się zapowiedzią nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia.

Oprac.: Patrycja Krypel

 

29 listopada

29 listopada 2011 r. w Zespole Szkół w Ścinawie Małej odbyła się dyskoteka z okazji Andrzejek. Zorganizowaliśmy ją na sali gimnastycznej ozdobionej przez uczniów kolorową bibułą i mnóstwem balonów. Szkoła podstawowa bawiła się na sali w czasie, kiedy gimnazjum wróżyło sobie w klasach. Później podstawówka spędziła 30 min. na sali razem z gimnazjum, lecz potem młodsi uczniowie rozeszli się do klas, by wróżyć sobie przyszłość. Wszyscy świetnie się bawili, a to za sprawą dobrze dobranej muzyki, którą puszczał Pan Ryszard Lorenc, i wesołego nastroju uczniów. Niestety, nie obyło się również bez kilku upomnień nauczycieli dla uczniów, którzy zamiast się bawić, biegali po szkole i przebijali balony.

Oprac.: Sonia Kumala


 

11 listopada

„Opowiedz nam Ojczyzno”

Takie motto przyświecało uroczystości zorganizowanej z okazji Święta Niepodległości w naszej szkole. Uroczysta akademia  z tej okazji odbyła się 10 listopada 2011roku, podczas niej uczniowie uczcili pamięć Polaków walczących o wolną ojczyznę. Program artystyczny zaprezentowali uczniowie klas II gimnazjum pod kierunkiem wychowawców. Występ w sposób interesujący przypominał ważniejsze fakty historyczne z czasów niewoli Polski, opowiadał również o odwadze i poświęceniu wielu pokoleń, uświadamiał wszystkim o takich wartościach jak wolność, niepodległość, suwerenność i patriotyzm.

Piękna scenografia, historyczne stroje, wzruszająca muzyka, patriotyczne pieśni poruszyły serca odbiorców. Zaprezentowany program artystyczny zarówno dla występujących, jak i dla widzów, był piękną lekcją historii i patriotyzmu.

W tym dniu odpowiadając na apel prezydenta RP Pan. Bronisława Komorowskiego klasa VI własnoręcznie wykonał kotyliony w barwach narodowych, którymi obdarowała uczniów klas I-III naszej szkoły.

Oprac.: kl. II a i II b


 

 

9 listopada

W środę 9 listopada 2011 roku dzieci klas młodszych odwiedziły Teatr Lalki i Aktora w Opolu. Zobaczyły pouczający spektakl teatralny pt. „Psiakość czyli musical o zwierzęcej miłości".

Opowiada on historię wielkiej miłości, która teoretycznie nigdy nie powinna się zdarzyć. Miejski pies o wdzięcznym imieniu Psiakość zakochuje się w wilczce. Do ich spotkania dochodzi za sprawą ludzi. Oni porzucili swojego psa w lesie. Ona postanawia odprowadzić go do miasta. Po drodze przydarza im się wiele przygód, no i rodzi się uczucie...

Tekst napisała Marta Guśniowska, znana i ceniona autorka, której sztuki nie raz gościły w repertuarze Opolskiego Teatru Lalki i Aktora. Najmłodsi i starsi widzowie cenią specyficzne poczucie humoru Guśniowskiej, jej umiejętność opowiadania o rzeczach ważnych prostym językiem.

W "Psiakościu" też lekka forma, ogromna doza dowcipu, dobra zabawa podszyte są ważnym przesłaniem.

Spektakl mówi o dojrzewaniu, dorastaniu, o tym, że wszystko w życiu się zmienia I trzeba się z tym pogodzić, zmiany wcale nic muszą być na gorsze.

Twórcy przedstawienia przemycają te prawdy w sposób bardzo przyjemny dla oka i ucha, bo "Psiakość" to musical. Czyli cała historia opowiedziana jest piosenkami.

Opracowała: Ewa Fościak

 

8 listopada

Uczniowie klas I-III Szkoły Podstawowej wzięli udział w ogólnopolskiej akcji "Śniadanie daje moc".

Dzieci wspólnie przygotowały posiłek, a później go zjadły w klasie przy specjalnie na tę okazję udekorowanym stole. Zanim rozpoczęła się konsumpcja smakołyków dzieci przypomniały sobie i dorosłym 12 zasad zdrowego odżywiania się. Wśród nich dzieci zapamiętały tę o 5 posiłkach dziennie, o kolacji na około 3 godziny przed snem, i oczywiście o tym jak ważne jest śniadanie i drugie śniadanie. "Idź do szkoły po śniadaniu i ze śniadaniem" brzmi ta ostatnia zasada.

8 listopada obchodzony jest Europejski Dzień Zdrowego Jedzenia i Gotowania, ustanowiony w 2007 roku przez ówczesnego Komisarza ds. Zdrowia Markosa Kyprianou. Organizatorzy akcji postanowili wykorzystać tę datę i zorganizowali przy tej okazji obchody Dnia Zdrowego Śniadania. DZŚ ma na celu zwiększanie świadomości rodziców na temat zdrowego odżywiania i roli śniadania w diecie dziecka.

Opracowała: Ewa Fościak

 

14 października

Dziękujemy Nauczycielom za….

Dnia 14 października w naszej szkole duuuuużo się  działo, bo obchodziliśmy aż dwie uroczystości. Zaraz Wam wszystko opowiem. O 900 prawie wszyscy uczniowie stawili się w swoich klasach, gdzie spędzili czas na rozmowach z wychowawcami. Po godzinnych „dyskusjach” ogłoszono krótką przerwę,  po której zarówno uczniowie, jak i zaproszeni goście oraz nauczyciele i pracownicy szkoły zebrali się w sali gimnastycznej. Tam mogliśmy się przysłuchiwać zdolnościom naszych małych kolegów z pierwszej klasy, którzy perfekcyjnie zaśpiewali mnóstwo piosenek i zarecytowali wiersze – a to wszystko przygotowali pod czujnym okiem pani Krystyny Tracz. Po części artystycznej nowicjusze złożyli ślubowanie, a pani Dyrektor, wielkim ołówkiem, uroczyście pasowała młodych aktorów na pierwszoklasistów. Aby tradycji stało się zadość, dzieciom rozdano także rogi obfitości - pełne słodkości  i  „odprawiono” wraz z rodzicami do klasy, gdzie czekał na nich poczęstunek.

Gdy pierwszoklasiści spędzali czas przy posiłku, na górze, w okrojonym składzie, śmiechom nie było końca. A to wszystko za sprawą członków naszego Klubu Młodego Samorządowca. Oni to, pod czujnym okiem pań: Justyny Kuśnierz i Moniki Radom przygotowali i przedstawili kilka scen z życia szkoły oraz zorganizowali pokaz mody nauczycielskiej. Jak już wcześniej wspomniałam, śmiech nie schodził nikomu z twarzy. Nasze modelki poruszały się jak na międzynarodowym wybiegu i zaprezentowały całkiem „ciekawe” propozycje strojów. Na samym końcu pani Dyrektor ponownie pojawiła się na „scenie” i przekazała wszystkim pracownikom serdeczne życzenie z okazji „Święta Komisji Edukacji Narodowej”. Warto jeszcze wspomnieć, że wszystko toczyło się pośród cudownej scenerii.

Po minach uczniów, nauczycieli i pozostałych gości, można śmiało stwierdzić, iż ten dzień należał do udanych.

Oprac.: Paulina Jarosik

   

 

30 września

Dnia 30 września 2011 r. odbyła się dyskoteka szkolna z okazji Dnia Chłopaka oraz Pasowania Klas I Gimnazjum, zorganizowana przez Samorząd Uczniowski. Klasy pierwsze jako gości zaprosiły klasę VI SP. Uczniowie klas pierwszych wykazywali swoje umiejętności w konkursach, które przygotowali dla nich koledzy i koleżanki z klas starszych. Dobra muzyka sprzyjała wspaniałej zabawie. Wszyscy świetnie się bawili, a już na pewno świeżo upieczeni gimnazjaliści.

Oprac.: Klaudia Faltyn

 

27 września

W związku ze zbliżającym się dniem Wszystkich Świętych (z inicjatywy samorządu uczniowskiego) wybrani przedstawiciele klas wraz z opiekunem udali się na cmentarz, aby uporządkować opuszczone groby dzieci.
Oprac.: Iwona Warchoł

 

1 września

W dniu 1 września 2011 r. na sali gimnastycznej nastąpiła uroczysta inauguracja roku szkolnego 2011/2012. Po wakacyjnej  przerwie uczniowie spotkali się ponownie. Wszyscy wypoczęci, opaleni, z uśmiechami na twarzach i pełni zapału do pracy.

Do zebranych na sali uczniów, nauczycieli i rodziców, jako pierwsza przemówiła Pani Dyrektor Anna Sieja. Szczególnie ciepło powitała pierwszoklasistów i ich rodziców, przypomniała o jakże ważnej rocznicy wybuchu II wojny światowej, a następnie życzyła uczniom sukcesów w nauce. Następnie głos zabrał Pan Burmistrz Zdzisław Martyna, a także proboszcz. Następnie uczniowie kl. VI  pod kierunkiem pani Justyny Kuśnierz przedstawili wesoły program artystyczny. Po zakończeniu części artystycznej Pani Dyrektor odczytała przydział wychowawstw i sal lekcyjnych. Uczniowie udali się do klas na spotkania ze swoimi wychowawcami. 

Opracowała M. Bandurowska

Powrót do strony głównej